home » porady »Jak dodać poradę?
Przygotowane teksty porad + ew. zdjęcia, możecie przesyłać na adres : jacek(at)fordclubpolska.org w tytule pisząc "Dział porady". Za wszystkie, z góry, wielkie dzięki!
Porady

Porady :: Dział : ogolne
Przeróbka zderzaków


Przeróbka zderzaków na przykładzie Hondy.

1. Gdy znudzi się nam już fabryczne auto, a mamy pomysł, oraz pieniądze na realizacje, przystępujemy do wyboru "spojlerów" lub "dokładek".

2. Jak wiemy najczęściej stosowanym materiałem na spojlery jest laminat.
Tak samo jest i w tym przypadku. Zestaw "dokładek" może być dzielony na 3 lub 4 części, uzależnione jest to od jakości naszego spojlera.Przystępując do pracy musimy być "uzbrojeni?;) w : -blachowkręty -płytki MDF -opaski zaciskowe -pistolet klejowy -maty -żywice (najlepiej epoksydowa), ale może być i zwykła -szpachel (oraz zestaw szpachelek) -szpachel wykończeniowy -papier ścierny (grubo i drobno ziarnisty) -szlifierkę oscylacyjna
Blachowkrety posłużą nam do mocowania, a płytki z MDF-u jako stelaż żeby nie gubić kątów itd. Opaski zaciskowe jak widać na fotce służą również jako stelaż pod matę dla żywicy, a pistolet klejowy żeby móc delikatnie podkleić nasze opaski.Pamiętajmy o wcześniejszym zmatowieniu miejsc, w których będzie stosowana mata i żywica!!! Po nałożeniu mat, oraz żywicy czekamy az wyschnie. Czas schnięcia jest uzależniony od tego, w jakiej proporcji daliśmy utwardzacz do żywicy. Najlepszym sposobem jest pozostawienie zderzaka na 24h.Kolejnym krokiem jest wygładzanie nadmiaru żywicy, który nałożyliśmy. po wygładzeniu zadziorów i nierówności możemy przystąpić do nakładania szpachlówki. Dalsze fotki ukazują nam jak powinien wyglądać zderzak po wyszlifowaniu, szpachlówki...:)Następnie możemy zastosować szpachlówkę wykończeniową, która zakryje nam wszelkie niedociągnięcia. Należy pamiętać także o tym żeby auto nie stało na dworze podczas deszczowych dni itp. ponieważ szpachel chłonie wodę, co owocuje niestety pęknięciami. Dalsza część pozostawiamy lakiernikowi, który poprawi wszelkie niedociągnięcia, które przeoczyliśmy... 3.Efekt końcowy widzimy na fotkach poniżej...:)Opracowanie & zdjęcia : Fordon © 2006
Więcej informacji na naszym forum dyskusyjnym :Więcej porad w dziale: ogolne
  • BLOS - czyli gaźnik gazowy zamiast typowego pierścieniowego miksera
  • Dekoder VIN
  • Demontaż radia DIN1
  • Demontujemy radio
  • Kod do radia
  • Kody migowe Airbag SRS
  • Plan Obsługi Modeli Forda
  • Przeróbka zderzaków
  • Samoadaptacja ECU EEC IV i EEC V
  • Sonda Lambda - artykuł

Copyright © 2004-2012 fordclubpolska.org
fordclubpolska.org is not affiliated with or related to Ford Motor Company. Ford and Ford Motor Company are registered trademarks.