home » artykuły »Artykuły
Newsy ::
Debiut systemu MyKey w nowej europejskiej generacji Forda Fiesta
20-11-2012
Wraz z nowym Fordem Fiesta w Europie debiutuje system inteligentnego programowalnego kluczyka MyKey, który umożliwia poprawę bezpieczeństwa młodych kierowców poprzez wprowadzenie kontroli rodzicielskiej.

Dzięki technologii MyKey, która dostępna jest jedynie w pojazdach marki Ford, właściciel Forda Fiesta może zaprogramować kluczyk – zwykle z myślą o młodych użytkownikach pojazdu – ustalając ograniczenia prędkości maksymalnej i głośności zestawu audio, a nawet jego blokadę jeśli kierowca i pasażer nie zapną uprzednio pasów bezpieczeństwa. System uniemożliwia również młodemu kierowcy wyłączenie systemów bezpieczeństwa takich jak elektroniczny układ kontroli stabiliności ( Electronic Stability Control) oraz system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop).

- Każdy rodzić wie, że nastolatki mają rzadki dar do pakowania się w kłopoty – wyjaśnia Peter Patzelt, twórca europejskiej wersji systemu MyKey. – Nasz system pozwala właścicielowi Forda Fiesta wprowadzić sensowne ograniczenia dla młodych kierowców i tym samym zapewnia spokojniejszy sen ich rodzicom.

W Europie młodzi kierowcy, którzy nie ukończyli 25 roku życia dwukrotnie częściej od pozostałych grup biorą udział w wypadkach ze skutkiem śmiertelnym, a wyniki badań zleconych przez firmę Ford dowodzą, iż wśród rodziców młodych kierowców w wieku od 17 do 20 lat głównym powodem niepokoju jest nadmierna prędkość z jaką mogą jeździć ich pociechy.

System MyKey wchodzi w skład pakietu bezpieczeństwa nowego Forda Fiesta, który obejmuje również aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC oraz inteligentny system bezpieczeństwa z siedmioma poduszkami powietrznymi.

System MyKey zadebiutował w USA i obecnie stanowi element wyposażenia podstawowego większości sprzedawanych na tamtejszym rynku modeli marki Ford. Podobnie rzecz się ma z większością egzemplarzy nowej generacji Forda Fiesta przeznaczonych na rynek europejski, a do 2015 roku firma planuje rozpropagować technologię MyKey we wszystkich swoich europejskich modelach.

System MyKey rozpoznaje różne kluczyki przeznaczone do uruchomienia tego samego pojazdu i zgodnie z wytycznymi właściciela dostosowuje ustawienia samochodu. System pozwala również na zaprogramowanie dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych w przedziale prędkości od 70 do 140 km/h, zapobiega wyłączeniu funkcji przypominającej o niezapięciu pasów bezpieczeństwa oraz umożliwia wcześniejsze ostrzeganie o konieczności zatankowania pojazdu.

Badanie przeprowadzone na grupie ponad 6000 europejskich rodziców wykazało, iż 53% z nich byłoby bardziej skłonnych udostępniać swym nastoletnim pociechom samochód jeśli zostałby on wyposażony w technologię MyKey.

- Rodzice uwielbiają system MyKey, ponieważ pozwala im zmniejszyć ryzyko wypadku ich nastoletnich dzieci – wyjaśnia Patzelt. – Sama młodzież z początku odnosi się do tego rozwiązania sceptycznie, ale szybko przekonuje się, że system MyKey znacznie zwiększa ich szanse na pożyczenie samochodu od rodziców.Źródło: Ford Polska
Zdjęcia :Dodał :

wasze komentarze
brak komentarzy

Newsy

• TOP 7: Najlepsze edycje specjalne Forda Mustanga
• Powrót Forda Escorta, choć póki co tylko na rynek Chin.
• Ford C-MAX i Ford Focus najbardziej niezawodnymi autami w swoich segmentach.
• Ruszyła produkcji nowego Forda Fiesta ST
• Ford Fiesta – najlepiej sprzedający się mały samochód 2012 roku
• Nowy Ford Fiesta dostępny z bezkonkurencyjnymi silnikami
• Nowy Ford B-MAX zdobywa nagrodę „AUTOBEST 2013”
• Nowy Ford Transit i Tourneo Custom jako pierwsze w klasie zdobywają pięć gwiazdek w testach Euro NCAP
• Pięć gwiazdek w testach Euro NCAP dla Fiesty i Kugi
• 500-tysięczny egzemplarz pojazdu z silnikiem EcoBoost zjeżdża z linii produkcyjnej
więcej »

Zapraszamy!
Forum Ford Club Polska!
Ponad 40 tys. użytkowników, setki tysięcy porad do Twojego Forda. Dołącz do dyskusji!
» Wejście

Czy wiesz że ...
Członkowie klubu Ford Club Polska mają swojego eksperta!
Jest nim doświadczony pracownik ASO Forda.
» więcej

Ford Video
Ostatnio dodane:
System zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach

Wyświetleń: 28
  więcej »Ford Cougar

alfatech
Ford Mondeo

R +
Ford Focus C-MAX

Patryk87
Ford S-MAX

maex
Ford Orion

orionax
Zaprezentuj swojego Forda!

Copyright © 2004-2012 fordclubpolska.org